Karjera internetu

3x3: DIY Karjera internetu

Atėjus naujiems metams draugai dažnai prisipažįsta apie ketinimus „susirasti naują darbą“ ar „įgyti naujų įgūdžių“. Deja, didžioji dalis tų pažadų ir gerų norų pamirštami praėjus vos savaitei ar vėl sėkmingai įsivažiavus į rutiną.

Visgi gal nereikėtų taip greitai pasiduoti ar mesti neseniai pradėto MOOC’o (ang. Massive open online course). 72 proc. baigusių pasirinktus kursus tvirtino, kad įgytos žinios padėjo dirbti efektyviau ar siekiant naujų karjeros galimybių. Savo pačios programavimo ir dizaino karjerą pradėjau būtent nuo nemokamų kursų gūdžiais 2012-ais, kai mokymosi internetu platformos tik pradėjo populiarėti. Dabar galima rasti ir nišinių pamokų apie gyvūnų elgesį, ir skaitmeninės rinkodaros ar dirbtinio intelekto kelių mėnesių trukmės programų. Tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams.

Pristatau 9 mokymosi internetu platformas, kurias pati išbandžiau ar vis dar naudoju plėsti profesinėms žinioms ar išmokti ką nors naujo.

Online Universitetai

 „Coursera“

Apie  „Courserą žino kiekvienas bent kiek pasidomėjęs mokymųsi internetu. Įspūdingas ne tik dalykų, bet ir bendradarbiaujančių universtitetų sąrašas (Stanford, Columbia, CalArts, etc.), prieinamos sertifikatų kainos. Jei maga išmokti apie vieną (ar visas) pastarojo meto karštųjų temų kaip machine learning, dirbtinis intelektas, kriptovaliuotos – Coursera has it covered.

Ko galima išmokti: nuo žaidimų dizaino, biotechnologijų iki klasikinės graikų istorijos
Kainos: $0– 49/mėn

 „Edx“

Yra nemažai panašumų tarp  „Edx Ir  „Coursera platformų: įkurtos panašiu metu, platus kursų pasirinkimas, bendradarbiauja su geriausiais universitetais, panašus netgi tinklalapių dizainas. Pagrindinis skirtumas –  „Edx siūlo geresnių IT, inžinerijos, mokslinių programų ir trumpalaikių kursų. Mokydamasis čia pasijunti lyg tikrame universitete.

Ko galima išmokti: programavimas, duomenų analizės (ang. Data science), tikimybių teorijos, genetikos, statiskos, etc.
Kainos: $0– apie 1200

 „Future Learn“

Ši platforma priklauso Jungtinės Karalystės  Open University, kurio pagrindinis tikslas – suteikti galimybę mokytis nuotoliniu būdu.  „Future Learn suteikia prieigą prie geriausių universitetų kursų kaip ir kitos panašios platformos. Vis dėl to pagrindinė jos ypatybė – be sertifikatų, čia taip pat galima gauti ir magistro laispsnį. Tiesa, magistro programų pasirinkimas šiuo metu nėra itin didelis.

Ko galima išmokti: verslo, vadybos, politikos, gamtos mokslų, filmavimo, programavimo, slaugymo, etc.
Kainos: €0–700, Magistro laipsnių kainos neskelbiamos

Programavimas ir dizainas

„Codecademy“

Jei apie programavimą nežinai nieko, bet labai nori išmokti ir įrašyti savo pirmąjį „Hello World į konsolę – tai puiki vieta pradėti. Šia platforma lengva naudotis, pamokos pagrįstos praktika ir pirmuosius programavimo rezultatus galima pamatyti labai greitai.

Ko galima išmokti: Python, Java, JavaScript (Jquery, AngularJS, React.js), Ruby, SQL, Sass, HTML, CSS.
Kainos: $0–199

„Udacity“

Orientuota į technologijų ir programavimo srities profesionalus arba siekiančius tokiais tapti. Remiama gigantų  „Google,  „Facebook,  „Amazon,  „IBM. Udacity programos aktualios, prieinamos, egzistuoja didelė entuziastų/bendramokslių bendruomenė visada pasiruošusi jums padėti. Jei tavo tikslas neatsilikti nuo technologijų naujovių ar dirbti vienoje iš minėtų kompanijų -  „Udacity puiki vieta pradėti.

Ko galima išmokti: programavimo, Google Adwords, VR, AR, kaip pasigaminti savo skraidančią mašiną….
Kainos: $0–500, $199/mėn (priklauso nuo programos)

 „Interaction Design Foundation“

Viskas, ką norėjote žinoti apie vartotojo sąsajos ir patirčių dizainą vienoje vietoje. Subalansuota tiems, ką domina dizaino, psichologijos ir neurologijos mokslų sąjunga, ar siekiantiems pradėti karjerą būtent šioje srityje. Galbūt kai kam nepatiks, kad lyginant su kitomis platformomis reiks daug skaityti…

Ko galima išmokti: Vartotojo sąsajos ir patirčių dizaino (ang. User Interface and User Experience Design)
Kainos: €12/mėn arba €134/mėn

Kūrybiškumo mokykla

„Creative Live“

Įkurta garsaus fotografo Chase Jarvis, apie kurio podcast’ą jau rašiau čia, šios platformos siekis - padėti kūrybiškiems žmonėms pasiekti savo svajonę. Ar tai būtų fotografo karjera, ar noras užsiimti papildoma kūrybine veikla ir iš to užsidirbti. Kursus siūlo ne garsūs universitetai, bet kūrybinių industrijų profesionalai, kurie dalinasi patarimais ir patirtimis iš savo darbo „užkulisių.

Ko galima išmokti: fotografijos, videomeno, dizaino, muzikos, verslumo, etc.
Kainos: $0–299

 „LearnSquared“

Norintys įgyti patirties ar patobulinti įgūdžius concept art, animacijos, modeliavimo srityse, čia gali mokytis iš šių sričių top žaidėjų. Sužavėjo hologramos filmuose „Dvasia šarvuose ar „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049?  „LearnSquared galite rasti prie šių filmų dirbusių menininkų Maciejaus Kuciaros bei Asho Thorpo pamokas.

Ko galima išmokti: Houdini, ZBrush, 3D meno, fotografijos, iliustracijos, etc.
Kainos: $65–500

 „Skillshare“

Dar viena puiki vietelė įgyti naujų įgūdžių ar pasitobulinti.  „Skillshare taip pat orientuota į kūrybines industrijas ir teigia turinti virš 18,000 pamokų, tad net išrankiausi turėtų rasti šį tą įdomaus sau.

Ko galima išmokti: dizaino, iliustracijos, fotografijos, verslo pagrindų, filmavimo, etc.
Kainos: nuo $8/mėn

Sugebėjimas nuolatos tobulėti ir mokytis yra viena svarbiausių šiuolaikinio žmogaus savybių. Nepriklausomai nuo biudžeto, amžiaus ar laiko – kiekvienas gali rasti sau tinkamą vietą įgyti naujų įgūdžių ar žinių. Kursų yra pačių įvairiausių ir net jei tam galite skirti tik 15min per dieną – ilgainiui ši investicija atsiperka su kaupu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.