3x3: Festivaliai ir konferecijos Europoje, kuriuos verta pasižymėti vasaros kalendoriuje

Šių metų vasara gali tapti puikia proga patirti ką nors naujo, praplėsti akiratį ar bent trumpam ištrūkti iš užburto darbas-pliažas-darbas rato. Nesvarbu, ar turite mažai atostogų dienų, ar ieškote renginio visai šeimai. Renginių įvairovė suvilios ištrūkti ne tik iš savo miesto, bet ir disciplinos bei pasiklausyti pranešimų apie Visatą ar pasimokyti kurti muziką po žvaigždėtu dangumi.

Digital Design Days
Data: Birželio 1–3 d.
Vieta: Milanas, Italija
Tinklalapis

„Digital Design Days“ po pirmo sėkmingo renginio praėjusiais metais grįžta su dar įdomesniais pranešėjais bei kūrybinėmis dirbtuvėmis. „DDD" – tai trijų dienų konferencija Italijos dizaino sostinėje, Milane. Puiki galimybė pasiklausyti pranešėjų iš Italijos ir viso pasaulio. Čia pristamos temos sujungia įvairių sričių dizainą, animaciją, programavimą, inžineriją, socialines medijas ir kita. Instaliacijos įtraukia į skaitmeninėmis technologijomis praturtintas istorijas. Sudalyvavę neabejotinai parsivešite naujų vėjų.

Verti dėmesio: Andis Dahley („Google Design"), Mate Steinforthas („Sehsucht"), Matias Corea („Behance"), „Motherboard Video" („Vice"), „Ueno".

Akimirkos iš praeitų metų renginio:

Nudgestock 2017
Data: Birželio 9 d.
Vieta: Folkstone, JK
Tinklalapis

„Nudgestock“ – galbūt kiek iškrenta iš čia minimų renginių konteksto, nes čia pagrindinis dėmesys skiriamas dizaino, vartotojo patirties (angl. UX) bei ženklodaros (angl. branding) psichologijai. Renginio, sukurto „Ogilvy" reklamos agentūros atšakos „Ogilvy Change", tikslas – suburti įvairius pranešėjus, nagrinėjančius temas, susijusias su elgsenos ekonomika. Ši mokslo šaka tiria socialinius, kognityvinius bei emocinius veiksnius, nulemiančius žmonių sprendimus. Pavyzdžiui, kodėl vieni renkasi „Nike“, kitiems labiau prie širdies – „Adidas“, kodėl ir kada nusprendžiama, kad jau metas apsilankyti pas daktarą ir t. t.

Verti dėmesio: Meikas Wikingas („The Happiness Research Institute of Copenhagen" vadovas bei populiarios knygos „Little Book of Hygge“ autorius), Andrew Sheerinas (stalo žaidimų kūrėjas), dr. Blayus Whitby (filosofas, nagrinėjantis technologijų etiką), dr. Oliveris Scottas Curry (žmonių bendradarbiavimo specialistas).

Iš praeitų metų renginio:

The East London Comics & Arts Festival (ELCAF)
Data: Birželio 16–18 d.
Vieta: Londonas, JK
Tinklalapis

„The East London Comics & Arts Festival“ pradėtas rengti 2012 m., siekiant populiarinti komiksus bei iliustracijos meną. Nors iki „Comic Con“ apimčių šiam renginiui dar toloka, kiekvienais metais jame apsilanko apie keliolika tūkstančių lankytojų. Čia galima susipažinti su komiksų leidėjais, įvairiais kolektyvais bei pačiais iliustratoriais. Taip pat rengiami pranešimai, parodos, įvairios kūrybinės dirbtuvės.

Verti dėmesio: Anna Haifisch, Tommis Musturis, Sarah Glidden, Robas Flowersas, Maxas Baitingeris

elcaf
Nuotr: East London Comics & Arts Festival (ELCAF)

Starmus Festival IV: Life and The Universe
Data: Birželio 18–23 d.
Vieta: Trondheimas, Norvegija
Tinklalapis

„Starmus IV“ tikriausiai būtų galima vadinti festivalių Beyonce, į kurį susirinks visas mokslo, meno, muzikos, verslo pasaulių žvaigždynas. Festivalį rengti pradėjo astrofizikas Garikas Israelianas. Jo tikslas – sukurti ypatingą renginį, ne tik apjungiantį įvairias mokslo bei meno šakas, bet ir padedantį geriau suprasti mus supančią Visatą. Festivalio programa privers nekantrauti ne vieną mokslo mylėtoją.

Verti dėmesio: Stevenas Hawkingas (!!!), Buzzas Aldrinas (!), Neilas deGrasse Tysonas (<3), May-Britt Moser (!!!), Oliveris Stone`as ir visi kiti.

Iš praeitų metų renginio:

Bump
Data: Birželio 23 d.
Vieta: Kortrijkas, Belgija
Tinklalapis

„Bump 2017“ – vienos dienos renginys mažame Belgijos miestelyje. Ar verta? Kodėl gi ne. Įkvepiantys pranešėjai/futuristai iš įvairių kūrybinių industrijų įkvėps laužyti nusistovėjusias normas ir daugiau eksperimentuoti.

Verti dėmesio: Anouk Wipprecht, Ashas Thorpas, Joshas Paytonas

Iš praeitų metų renginio:

Also Festival
Data: Birželio 30–Liepos 2 d.
Vieta: Vorikšyras, JK
Tinklalapis

Kai įprastos festivalių formulės nebeveža su penkiom palapinėm ir picų kiosku, reikia susirasti naujų patirčių. Būtent tokia gali tapti „Also Festival“. Festivalio rengėjai siekia įtraukti lankytojus įvairiomis veiklomis gamtoje ir scenoje, paragauti skirtingų patiekalų bei gėrimų, pasiklausyti paskaitų ne tik apie laimę, bet ir genetiką, istoriją, geografiją. Muzika, rodos, liko antraplanė, o hardkoriniams mokslo mėgėjams eruditams programa gali pasirodyti nuobodoka. Visgi festivalyje galima dalyvauti su visa šeima ir kiekvienas ras sau įdomią temą ar veiklą.

Discover the Blue Dot
Data: Liepos 7–9
Vieta: Češyras, JK
Tinklalapis

Kosmosas + Muzika = geriausias vakarėlis? „Blue Dot” festivalis vyksta observatorijos teritorijoje, šalia įspūdingo „Lovell" teleskopo konstrukcijos, kuri apšviečiama įvairiomis vizualizacijomis. Renginys apjungia ne tik garsius muzikos atlikėjus, mokslinius eksperimentus, kuriuose gali dalyvauti visi norintys, bet ir meno instaliacijas. Čia siekiama įkvėpti, nagrinėti mokslo laimėjimus, akcentuoti Žemės trapumą, tyrinėti mokslo, kultūros, menų bei technologijų persipynimą.

No Bound
Data: Liepos 9–10
Vieta: Šefildas, JK
Tinklalapis

Nišinis, 18 valandų non-stop mini festivalis, apjungiantis elektroninę muziką, menus ir technologijas. Renginys yra išskirtas į dvi dalis: dieninę ir naktinę. Dieną bus galima sudalyvauti dirbtuvėse ir išbandyti “Gyvą programavimą” (ang. Live coding), pasižiūrėti instaliacijas bei parodas, o naktį lauks reivo vakarėlis.

Deer Shed Festival
Data: Liepos 21–23
Vieta: Topklifas, JK
Tinklalapis

Panašiai kaip ir anksčiau minėtasis „Also”, „Deer Shed Festival” orientuotas į šeimą. Programa sudaryta iš skirtingų temų/sričių, kad lankytojams sukurti įvariapusišką patirtį. Be muzikos, kino ar sporto, čia taip pat galima susipažinti su mikrobitais, programavimu, daržininkystės ypatybėmis, botanika, gyvenimu gamtoje ar pasiklausyti mėgstamo rašytojo pranešimo.

Nuotr. Deer Shed Festival

P.S. Nepavykus sudalyvauti konferencijose, visada galima pasinaudoti proga ir pasižiūrėti pranešimų įrašus Youtube nemokamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.