3x3: Gėrimai mokslo ir fantastikos mėgėjams

Sena geeko sąvoka apima daugybę kartų platesnį spektrą žmonių, nei prieš kelias dešimtis metų. Viena labai specifinė tokių žmonių grupė – mažose daryklose, nedidelėmis partijomis gaminamo, dažniausiai miežių, bet kartais ir kviečių ar rugių gėrimo su apyniais mėgėjai.

Kuomet iš masinės gamyklos persikeliama į gamybą specifinei vartotojų grupei, nutinka pačių įdomiausių dalykų: įprastas gėrimas pakeičia savo turinį, pavyzdžiui, jo sudėtyje atsiduria įvairiausi vaisiai, daržovės, prieskoniai. Arba pasitelkiami retesni, kartais užmiršti gamybos būdai (pvz., virimas karštais akmenimis).

Taip pat pasikeičia ir forma: ant talpos etikečių užrašomi įmantrūs pavadinimai ir išspausdinami išradingi dizainai. Todėl atrinkome visą kolekciją miežių (kviečių, rugių) viralo, tinkančio patiems didžiausiems mokslo ir mokslinės fantastikos mylėtojams.

1. Kosmoso užkariautoj(o/a)ms:

Jungtinėse Valstijose įsikūrusi „Bell's Brewery“ sukūrė planetų seriją. Ar jus labiausiai žavi Marsas, ar Jupiteris  – visiškai nesvarbu, nes galite nusikelti tiek arčiau Saulės į Merkurijų, tiek keliauti į tolybes pas Neptūną.

Šaltinis: https://www.bellsbeer.com/
Šaltinis: https://www.bellsbeer.com/

Kosmosui atsidavę ir kiti amerikiečiai, pasivadinę „Cosmos Brewing“: visi jų kūriniai – kosmoso tematikos. Galite rasti ir dvigubą (supermasyvią?) juodąją skylę, ir tamsųjį marsietį, ir Buzz(ed) Aldrin, ir daugiau kitų šmaikščių išradimų.

Šaltinis: https://www.facebook.com/pg/cosmosbrewing/

Kiti kosminiai gamintojai iš Portlando (JAV) pasivadinę „Ecliptic Brewing“ taip pat gamina kosminę produkciją: čia susipažinti galite su Marso palydovu Phobos, ryškia Capella žvaigžde ar Carina žvaigždynu.

Šaltinis: https://www.facebook.com/pg/EclipticBrewing/

2. Tyrinėj(o/a)ms ir mokslintoj(o/a)ms:

Legendinis mūšis tarp Nicola Teslos ir Tomo Edisono tęsiasi ir iki šių dienų; išradėjams teko susikauti repo dvikovoje, o taip pat ir miežių sulčių rinkinukų etiketėse.

Šaltinis: http://www.ohbeautifulbeer.com

Mėgstate dinozaurus? Juos išradingai atgaivino „Ninkasi Brewing“ kompanija, išvirusi triceratopsui dedikuotą Tricerahops gėralą bei velociraptoriui skirtą Velocihoptor gėrimą.

Šaltinis:http://www.ninkasibrewing.com/

Bet turbūt įdomiausias mokslininkiškas gėrimas – amerikiečių „MadTree Brewing company“ verdamas Entropic Theory. Jo idėja išvystyta drauge su STEM ugdymą stiprinančia organizacija „iSPACE“ – šį riboto leidimo gėrimą perkantys žmonės remia organizacijos projektus, skirtus vaikams.

Šaltinis: http://queencityfresh.com

3. Fantastikos gerbėj(o/a)ms

Turbūt pats žinomiausias elis visatoje gaminamas Romulo planetoje. Mėlynos spalvos gėrimas, nors ir uždraustas, dažnai šmėžuodavo ant „Star Trek“ pareigūnų stalų. O tam, kad pasijaustumėte kaip Enterprise "Ten Forward" poilsio salėje, laukti XXIII amžiaus tikrai nereikia. Kažkam pavyko sukurti romulanų elį ir šių dienų Žemėje.

Šaltinis: www.reddit.com

Vis dėlto jei jus labiau žavi istorijos, kurios nutiko prieš daug daug laiko, toli toli esančioje galaktikoje, tai galite nesunkiai apsimesti esą Mos Eisley kantinoje ir pasirinkti vieną iš daugelio gėrimų, skirtų „Žvaigždžių karams“: ar tai būtų Snake One Brewery gaminamas „OB-1“, ar „New England Brewing“ gaminamas „Imperial Stout Trooper“, ar kurį iš „Tioga Sequoia Brewing Company“ gaminių:

Šaltinis: http://www.fresnobee.com

Na, o tie ir tos, kurie labiausiai domisi įvykiais Septyniose Karalystėse, turėtų sekti ir niujorkiečių „Ommegang Brewery“ naujienas, mat jie vis papildo savo „Sostų karams“ skirtą gėrimų seriją. Galite rinktis Stark, Targaryen ar Lannister ženklu pažymėtą tarą ar bet kurį kitą teminį kūrinį.

Šaltinis: https://www.fastcompany.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.