Vilsonas žiūri, žiūrėk ir tu

3x3: Ką žiūrėti, kol lauki naujo „Game of Thrones“?

Kaip pildyti vakaro laiką, skirtą serialams, laukiant naujojo „Sostų karų“ sezono? Nebūtina žiūrėti to vieno epo, kai galima rinktis iš 3x3 distopijų, sci-fi ar grafinių novelių ekranizacijų. Serialai, kurie taip įtrauks, kad net pamirši nueiti nusifotografuoti prie sakurų.

1/3: viską apgalvojo: ir muziką, ir vaizdą, ir istoriją

Kas? „UTOPIA“, kurioje grupė internete susipažinusių kultinės grafinės novelės gerbėjų bando atvynioti konspiracijos teoriją, ir tuo pat metu negauti strypu per galvą nuo Arbio.

Kodėl? Nes tai serialas, kuriam Cristobalo Tapia De Veero kurtas garso takelis išves iš proto, dėl istorijos binge-watchinsi per naktį, o vaizdus norėsi kabinti ant sienos. Where`s Jessica Hyde?

Kodėl ne? Jei iš serialo tikiesi lengvo turinio prieš miegą, nepaeis. Čia reikia sėdėt įsitempus, daryti visokius grafikus galvoje ir nerimauti. Tik 2 sezonai, nes toks geras, kad HBO iš karto nusipirko jo teises ir planavo perdaryti su Davidu Fincheriu.

Kiek IMDB? 8.5

Kas? „LEGION“, kuriame matome alternatyvią X-menų pasaulio realybę. Čia profesoriaus X sūnus Davidas, sėdėdamas psichiatrinėje ligoninėje, išsiaiškina, kad yra visgi ne šizofrenikas, o mutantas.

Kodėl? Dano Stevenso vaidyba, serialo pasaulis. Šaunu matyti kokybiškai įgyvendintą X-menų realybę, matyt, ne be reikalo alternatyvią filmams.

Kodėl ne? Nepatiks, jei nemėgsti, kai užsiloopina su istorija, vis perpasakodami tą patį, vis iš kito kampo.

Kiek IMDB? 8.8

Kas? „LUKE CAGE“ yra superherojus auksine širdim ir plienine ranka, kuris daug laužosi ir mažai daužosi, todėl įdomiau, kaip sekasi jo konkurentui Cornell.

Kodėl? Didžiąja dalimi dėl neseniai „Oskarą“ laimėjusio Mahershala Ali ir jo karališko verslavimo Harleme.

Kodėl ne? Jei nori žiūrėt daug sezonų iš karto, nepasisekė – „Luke Cage“ įdomi tik pradžia.

Kiek IMDB? 7.8

2/3: strange guys gone rogue

Kas? „TABOO“ yra pamokanti istorija apie tai, kaip susikurti savo laivybos kompaniją 1800 m. Britanijoje. Jei esi išprotėjęs ar, spėjama, kanibalas.

Kodėl? Tomui Hardy leido parodyti, ką jis darytų, jei jo nevaržytų nei dvynys brolis, nei dusinanti kaukė, nei piktų moterų klanas. Jis nėrė giliau nei romo butelio dugnas ir papasakojo, kaip atrodo gryna tamsa.

Kodėl ne? Labai lėtai įsivažiuoja. Jei neprisiversi pažiūrėt bent 4 serijų, tikėtina, kad neužkabins.

Kiek IMDB? 8.9

Kas? „PREACHER“ yra istorija apie netikintį pamokslininką Jesse, kuris kartu su pagiringu vampyru Cassidy ir aršia bendrininke Tulip ieško Dievo, nes nori pasakyti jam vieną kitą žodelį.

Kodėl? Pamokslininkas ir jo draugai yra tokia antihero kompanija, su kuria norėtum kartu eiti ieškoti Dievo. Ar į barą. Girdėjau, kad ir komiksas yra fantastiškas.

Kodėl ne? Tai serialas, kuris nepakeis tavo pasaulio, bet jį tikrai papuoš.

Kiek IMDB? 8.1

Kas? „MR. ROBOT“ pasakoja apie hakerį Eliotą – programuotoją dienomis, kovotoją už teisybę naktimis. Jam padeda Christianas Slateris, kuris vaidina tai benamį traukinyje, tai „Anonymous“ guru.

Kodėl? Nes po to, kai pažiūrėjai „Kung Fury“, nori sužinoti, ką iš tiesų daro hakeriai.

Kodėl ne? Kadangi nelabai nori galvoti apie tai, kad greičiausiai viskas, ką darai online, yra nesaugu, nelogiška ir, tikėtina, gali būti panaudota prieš tave.

Kiek IMDB? 8.7

3x3: best of the best

Kas? „WESTWORLD“ yra distopinis vesternas, kuriame dirbtinis intelektas (DI), gyvenantis pramogų parke tam, kad žmonės pramogautų laukiniuose Vakaruose tarsi safaryje, pamažu atbunda ir pakelia klausimą – WTF?

Kodėl? Jei nori suprasti, kokia bus tavo nuomonė apie dirbtinio intelekto agentus po to, kai jie gebės išlaikyti Turingo testą ir turės žmogaus formą. Serialas kelia DI teisių klausimą ir kuria situacijas, kurios padeda įsivaizduoti, kokius klausimus turėsime aptarti greitu metu.

Kodėl ne? Jei nemėgsti planuoti savo ateities pasaulyje, kuriame DI mus valdys. 

Kiek IMDB? 9.0

Kas? „BLACK MIRROR“ kiekviena serija yra vis kita istorija, kurios centre matome ateities technologijas. Robotinės bitės, like'ų kultas, mikroschemos galvoje: viskas, kas jau vyksta dabar, arba vyks greitai.

Kodėl? Nes Charlie Brookeris yra genijus ir tu nori sužinoti viską, ką jis ir jo komanda galvoja apie ateitį. Nes, pavyzdžiui, jis nujautė tą istoriją apie Davidą Cameroną ir kiaulės galvą. Po kiekvienos serijos norėsi pailsėti valandą ir pagalvoti, ką darai su savo ūkiu internete.

Kodėl ne? Jei nori žvelgti į ateitį pozityviai ir laikyti savo webcamą neužklijuotą lipnia juosta.

Kiek IMDB? 8.9

Kas? „STRANGER THINGS„Dungeons and Dragons“ mėgstančių paauglių kompanija įsivelia į istoriją ir turi aiškintis, kaip veikia pavojinga jų pasauliui paralelinė realybė.

Kodėl? Nostalgiškas tonas ir tai, kad tu norėtum leistis į nuotykius su visa šita kompanija.

Kodėl ne? Nežinau, nėra priežasčių nežiūrėti šio serialo. Nes nepatinka Winona Ryder? Nemėgsti inovatyvaus ir kokybiškai įgyvendinto nestandartinio formato? Nepatinka geri scenarijai?

Kiek IMDB? 9.0

Bonus: kas bus po to, kai kolonizuosim Marsą?

Kas? „EXPANSE“ pasaulyje žmonija jau gyvena visoje Saulės sistemoje; veiksmas vyksta Žemėje, Marse, įvairiuose mėnuliuose ir Belte (asteroidų žiede). Kosminio laivo „Rocinante“ komanda bando atsekti tarpplanetinę konspiraciją ir sustabdyti galimą karą.

Kodėl? Jei mėgsti hard sci-fi, kai faktai tikslūs, gamtos dėsniai veikia, o manevruojant kosmose reikia įsikąsti apsaugas, kad nuo perkrovų nesprogtų galva.

Kodėl ne? Jei nemėgsti hard sci-fi, kai faktai tikslūs, o gamtos dėsniai veikia.

Kiek IMDB? 8.2

Jau viską pažiūrėjai? Ką rekomenduotum dar?

Palik pasiūlymą komentaruose.

One Reply to “3x3: Ką žiūrėti, kol lauki naujo „Game of Thrones“?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.