3x3: podcastai apie menininkus, kūrėjus ir nutrūktgalvius

Tikriausiai nėra draugo, kuriam nesu išūžusi galvos apie įvairiausius podcastus (liet. tinklalaides). Šis mano entuziazmas dažniausiai yra sutinkamas su keista nuostaba: kas gali klausytis trijų valandų pasakojimo apie laipiojimą uolomis? Diskusijos apie šriftus? Ačiū, ne. Man tai – puikus būdas sužinoti daugiau apie dominančias temas, rasti įkvėpimo, naujų perspektyvų ar idėjų.

Bet skepticizmas irgi visiškai suprantamas. Dabar bet kas gali sukurti ir įkelti į internetą savo laidą apie kates, meditaciją ar startuolius, nes tai yra žymiai paprasčiau bei pigiau nei bet kada anksčiau. Įvairovė – puiku, bet kaip išsirinkti tarp įvairiausių balsų iš viso pasaulio ir nešvaistyti laiko klausantis pliurpalų? Pristatau 9 podcastus, kurių nuolat klausausi dirbdama, vairuodama ar eidama.

1. Dizainas <3

The Collective Podcast

Jei kada norėjote sužinoti, kas ir kaip kuria naujausio filmo vaizdo efektus, garso takelius, neegzistuojančio pasaulio vizualizacijas, futuristinius trumpametražius ar patikusio serialo intro – šis podcastas būtent apie tai. Ashas Thorpas – dizaineris/režisierius, kuris prisidėjo ir prie naujojo „Ghost In the Shell" filmo, kiekvieną pirmadienį kalbina vieną pasaulinio lygio kūrybinių industrijų atstovą. Nuoširdūs, necenzūruoti pokalbiai dizaino, kūrybiškumo, produktyvumo, mokslinės fantastikos, filmų, komiksų ir kitomis temomis.

Trukmė: 1–3,5 val.
Tinklalapis

Design Matters

Pirmasis podcastas apie dizainą, kuriamas prekinių ženklų specialistės Debbie Millman nuo 2005 metų. Jei įdomu, kaip mąsto grandai Stevenas Helleris, Stefanas Sagmeisteris, Miltonas Glaseris, intelektualūs pokalbiai apie dizainą ar kūrybą – siūlau pasiklausyti.

Trukmė: 0,5–1val.
Tinklalapis

Creative Peptalk / The Futur

Pasvajojate apie romantizuotą laisvai samdomo dizainerio ar iliustratoriaus darbą? Kartais svajonės prasilenkia su realybe, o kurti ir išgyventi iš meno ne vienam yra didelis galvos skausmas. Andy J. Millerio „Creative Peptalk” bei Chriso Do „The Futur" podcastai yra skirti padėti kūrybininkams įvairiuose karjeros etapuose: tiek studentams, tiek jau turintiems savo verslą.

„Creative Peptalk"
Trukmė: 0,5–1val.
Tinklalapis

„The Futur"
Trukmė: 1val.
Tinklalapis, Podcastas

2. Visi esame kūrėjai

How I Built This

Laida apie tai, kaip gimsta pasaulį pakeitę produktai, prekių ženklai ir kompanijos. Kiekvienas epizodas pasakoja inovatoriaus/verslininko/svajotojo kūrybinę kelionę, jos nuopolius ir pakilimus, klaidas ir triumfą.

Trukmė: 30–40min
Tinklalapis

Side Hustle School

Ar kada susimąstėte, kad keletą valandų per dieną galėtumėte skirti naujam verslui? Gal naujas hobis galėtų atnešti papildomų pajamų? Turite tik 10 laisvų minučių? Podcastas pilnas kūrybinių idėjų, įkvėpsiantis mokytis naujų įgūdžių ar panaudoti senus naujam verlsui pradėti.

Trukmė: ~7min
Tinklalapis

Chase Jarvis Creative Live

Visi galime kurti, teigia fotografas, „Creative Live“ platformos bendrasavinkas Chase Jarvisas. Kiekviename epizode jis kalbina populiarų autorių, verslininką, mokslininką ar menininką apie jų kūrybinį kelią. Podcastas pilnas puikių įžvalgų, kurias galima pritaikyti tiek savo gyvenime, tiek karjeroje. Daugkartiniam klausymui.

Trukmė: 1–1,5 val.
Tinklalapis, Podcastas su Sofia Amoruso

3 – Nutrūktgalviai, keistuoliai ir kiti

The Tim Ferriss Podcast

Jei nors kartą esate pažvelgę į populiariausiųjų podcastų šimtuką, didelė tikimybė, kad girdėjote ir apie Timą Ferrisą. Šlovė pelnyta, todėl įtraukti į šį sąrašą jį tiesiog privalėjau. Timo kalbinami žmonės – neabejotini savo srities čempionai: verslininkai, išradėjai, alpinistai, politikai, rašytojai… Pokalbių temos, apimančios gyvenimo optimizavimą, psichotropinių medžiagų poveikį, filosofiją, sportą, neįprastą gyvenimo būdą ir t.t. Net ir patys išrankiausi klausytojai gali rasti sau kažką įdomaus.

Trukmė: 0,5–3 val.
Tinklalapis, Podcastas su Kevin Kelly

The Joe Rogan Experience

Joe Rogano podcasto galima klausytis dėl daugybės priežasčių. Vieniems patinka pokalbiai su „UFC“ žvaigždėmis ar kovų komentarai, antriems – komikų interviu, tretiems – temų ir pašnekovų asorti. Podcastas – lobių kasykla, nepriklausomai, kuriai klausytojų grupei save bepriskirtumėt. Čia vyksta diskusijos apie naujausius atradimus neurologijoje ar biomedicinoje, senąsias civilizacijas, kovų menus, bitkoinus ar kitas kontraversiškai vertinamas temas. Vieni pokalbiai jus įsiutins, kiti prajuokins, kiti pakeis požiūrį į pasaulį. Klausydami neliksite abejingi.

Trukmė: 2,5–3,5 val.
Tinklalapis

You Are Not So Smart

Jei manote, kad žinote viską, – pagalvokite dar kartą. Populiarus Davido McRaney blogas išaugo į knygą, tada – ir į podcastą. Laidoje mokslinininkai pristato naujausius tyrimus apie tai, kaip veikia mūsų smegenys, kaip mąstome ir kas tam turi įtakos. Podcastas reikalaujantis nepertraukiamo klausytojo dėmesio.

Trukmė: 0,5–1 val.
Tinklalapis


Pasidalinkite komentaruose, ko klausote Jūs!

One Reply to “3x3: podcastai apie menininkus, kūrėjus ir nutrūktgalvius”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.