5 fantastiški skaitiniai vasarai

Vasarą sunkias knygas tampytis po pliažus tampa nebeprotinga, o „rimta“ literatūra pernelyg spaudžia smegenis svilinant 25+ temperatūrai. Ženklas, kad metas traukti iš knygų lentynų „guilty pleasure“ perliukus, įsitaisius patogiai pavėsyje pasinerti į fantastinius pasaulius ir taip galutinai atitrūkti nuo rutinos. Dalinuosi su jumis 5-iomis vasariškai lengvomis (ir nevisai)* fantastinėmis knygomis ir puikiais jų viršeliais.

„The Hike“, Drew Magary
Eilinė tėčio Beno verslo kelionė netikėtai virsta žygiu per paslaptingus miškus, kad vėl galėtų pamatyti savo šeimą. Čia už kiekvieno posūkio tyko naujas išbandymas, monstras, ar krabas... Istorija pilna juokingų, neįtikėtinų nuotykių ir veikėjų, nostalgijos, žaidimo elementų. Skaitosi lengvai ir greitai, bet po ekscentriško žygio fasadu slypi ir gilesni klausimai apie namus, šeimą ar gyvenimo kelionę.

„The Circle“, Dave Eggers
Įsivaizduoti netolimą ateitį, kurioje „Google“ ar „Facebook“ yra Didysis Brolis visai nesudėtinga. Eggerso pranašystės ir distopinės ateities vizijos baugina, nes visa tai gana greitai gali tapti (ar jau yra?) realybe: darbas didelėse technologijų kompanijose, privatumo nebuvimas, visuotinė kontrolė, individualumo praradimas. Galbūt tai ne pati geriausia Eggerso knyga, galbūt skaitėte daug neigiamų atsiliepimų apie filmą, bet istorija greitai įtraukia ir nepaleidžia iki paskutinio puslapio.

„Ready Player One“, Ernest Cline
Jei tikėtume E. Cline, 2044-aisias visi bus prisijungę prie virtualaus pasaulio „Oazė“ ir pamišę dėl 80-ųjų filmų, žaidimų ir muzikos. Subalansuota geekams, bet pasaulis, kuriame virtuali realybė persipynusi su realybe, be abejonės suintriguos ir platesnę auditoriją. Kartais net sunku atskirti, kur baigiasi VR ir prasideda tikrovė. Odė tūkstantmečio kartos vaikystės nostalgijai, Segai ir „Monty Python and the Holy Grail“.

„Annihilation“, Jeff VanderMeer
Antropologė, topografė, psichologė ir biologė susiruošia į dvyliktąją ekspediciją „Zonoje X“. Visi, kas grįžo iš ankstesnių ekspedicijų, mirė. Ši įžanga galbūt privertė prisiminti visus prasto skonio dėdžių anekdotus, bet neskubėkite su išvadomis. J. VanderMeerio mistinis pasaulis šaltas ir svetimas, jame daugiau provokuojančių klausimų, nei atsakymų, kurie dar ilgai persekios ir užvertus paskutinį knygos puslapį. Jei įtrauks, yra dar dvi dalys, o po metų bus ir filmas, kuriamas Deniso Villeneuve`o („Arrival“) ir Alexo Garlando („Ex Machina“) (!!!). Skirta lietingoms dienoms.

„Void Star“, Zachary Masonas
Netolima ateitis, dronai, dirbtinio intelekto implantai, dirbtinis intelektas, mąstantis duomenų srautais, San Franciskas. Tai yra knyga su visais karščiausiais pastarojo meto raktažodžiais. Parašyta ne ką mažiau ispūdingo vyruko, jau du dešimtmečius dirbančio su skaitmenine lingvistika ir dirbtiniu intelektu Silicio slėnyje. Šio techno-trilerio pasaulis vaizdingas ir detalus, kuriame nagrinėjamos atminties, žmogiškumo ir realybės klausimai.


* Lietuvoje leidėjai mėgsta pasismaginti leisdami du kartus sunkesnes knygas storais viršeliais ir plačiausiomis paraštėmis puslapiuose. Tik šis leidybos variantas, „Go big or go home“, neleidžia judėti su knyga toliau namų sofos. Išeitis? Knygos minkštais viršeliais originalo kalba 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.