Filmo „Gyvybė“ recenzija

Rež. Daniel Espinoza

Vaid. Ryan Reynolds, Rebecca Ferguson, Hyroyuki Sanada

Filmo „Gyvybė“ („Life“) siužetas banalus iki negalėjimo – grupė mokslininkų, gyvenančių Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), gauna grunto iš Marso pavyzdį. Aptinka jame gyvybės pėdsakų. Gyvybės pėdsakai pasirodo esą gyvybingi (atleiskite už kalambūrą) ir iš Marso grunte rastų sporų laboratorijoje pavyksta išauginti organizmą. Vieną nelabai gražią dieną organizmas ištrūksta iš laboratorijos ir ima terorizuoti kosminės stoties įgulą...

Akivaizdus filmo kūrėjų noras užsidirbti kelis šlamančius iš eilinės „Svetimo“ kopijos. Net siužetas panašus, tik šiuo atveju su svetima gyvybės forma eksperimentuoja ne krovininio laivo ekipažas, bet kvalifikuoti mokslininkai. Eksperimento rezultatas identiškas – padaras ištrūksta iš laboratorijos izoliacijos ir ima metodiškai naikinti ekipažą.

Organizmas pasirodo stipresnis, greitesnis ir sumanesnis, nei eilinis žmonijos atstovas, ir jam puikiai sekasi medžioti chaotiškai besiblaškančius po laivą homo sapiens. Ne viename filme matyta situacija, ar ne? Bet šio kinematografijos „šedevro“ autoriai paržengė visas įmanomas logikos ribas.

Svetimas organizmas filme parodytas toks tobulas, kad kyla klausimas – o kodėl jie neišgyveno Marse? Pasvarstykite patys – jo neįmanoma sudeginti, nutrenkti elektra, sušaldyti, maža to, jis puikiai jaučiasi ir bėgiodamas po vakuumą! Atvirame kosmose! Kosmose, Karoli! Filmo kūrėjai, matyt, nelabai įsivaizduoja, kas yra atviras kosmosas ir kokia tai priešiška bet kokiai gyvybei aplinka. Logiškai galvojant, tas padaras turėjo arba iškepti patekęs į Saulės apšviestą laivo pusę, arba virsti ledo luitu, patekęs į šešėlį. Fizika? Ne, negirdėjome. Maža to, iš pavienių ląstelių išaugintas organizmas pasirodo esąs toks sumanus, kad puikiai gaudosi kosminės stoties konstrukcijoje! O vargšeliai žmonės kažką ten mokėsi, kalė... Vienu metu tapo baisu, kad štai toks niekieno nemokytas organizmas ims ir įsės į gelbėjimosi kapsulę ir paprasčiausiai nupilotuos ją į Žemę... Oh wait...

Iš nedaugelio filmo pliusų verta paminėti paties padaro dizainą – jis pakankamai originalus ir neprimena nieko, matyto iki šiol. Gera, tikrai gera aktorių vaidyba – net epizodiškai pasirodantys veikėjai yra pakankamai įdomūs ir gyvybingi, kad norėtųsi už juos pergyventi, kiekvienas turi savo istoriją ir charakterį. Ir jų darosi nuoširdžiai gaila, matant kaip jie aukojasi tam, kad išplėštų dar vieną šansą likusiems įgulos nariams. Dekoracijos ir specialieji efektai irgi puikiai įsipaišo į bendrą kontekstą – neperkrauta, bet ir ne skurdu.

Filmui išleista 58 milijonai dolerių. Investicijos atsipirko – filmas surinko kiek mažiau nei 100 milijonų dolerių. Bet taip – skaičiai ne patys geriausi ir galime tikėtis, kad šis „šedevras“ tęsinio nesusilauks.

4/10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.