Robotiada 2017 vykusi CERN, ESA ir lietuvių mokslininkų diskusija.

Kokie yra didžiausi šiuolaikinio mokslo iššūkiai?

„Robotiada 2017“ vakar diskutavę Martin Azkarate ir Marius Klimavičius (Europos kosmoso agentūra), Steven Goldfarb ir Alberto Pace (CERN), Aidas Kavaliauskas (CID Lietuva), Mikalojus Brazdžiūnas (Vilniaus universitetas) ir Kristijonas Vasiliauskas (Robotikos akademija, Robotiada) pasakojo apie didžiausius iššūkius mūsų milžiniškoje Visatoje. Šiandien trumpai pristatome esminius diskusijoje iškeltus klausimus: kas esame ir kaip atrodys ateitis?

S. Goldfarb pastebi, kad didžiausias iššūkis šiandien yra ne tik tęsti pradėtus tyrimus apie antimateriją, daleles, gravitaciją, paralelines erdvines dimensijas ar tamsiąją materiją, bet ir atidžiai bei kritiškai pažvelgti į politiką formuojančius lyderius. A. Pace žvelgia į energijos efektyvumo klausimą ir klausia, ar įprastos verslo praktikos sugebės neatsilikti nuo neįtikėtinai paspartėjusio duomenų apdorojimo tempo.

Robotiada 2017 vykusi CERN, ESA ir lietuvių mokslininkų diskusija.

Robotiada 2017 vykusi CERN, ESA ir lietuvių mokslininkų diskusija.
Robotiada 2017 vykusi CERN, ESA ir lietuvių mokslininkų diskusija. Nuotr. Gytis Burauskas

M. Klimavičius pastebi, kad, jo nuomone, svarbiausia yra spręsti klimato kaitos klausimą ir galvoti apie tai, ką valgome kasdien ir kaip tai veikia mūsų aplinką. M. Azkarate pažymi, kad iššūkiai mūsų laukia ne tik Žemėje: tikėtina, kad mums kada nors reikės iš čia išsikelti. Kaip keliauti kosmose, kaip nukeliauti iki Marso ir atgal? Kaip gauti ir naudoti energiją nesunaikinant visų turimų planetos resursų?

M. Brazdžiūnas papildė kosminių kelionių temą paminėjęs kitą jų aspektą: vienas didžiausių iššūkių bus ne tik pati kelionė, bet ir tai, kaip maitinsimės keletą metų trunkančiose kosminėse misijose ir kaip žmonės šią kelionę atlaikys. K. Vasiliauskas vienu didžiausių iššūkių laiko išsilavinimo vertę, tiksliau, jos nebuvimą: vaikai nenori mokytis, švietimo sistema yra nepatraukli. Nors viskas pasaulyje pasikeitė, mokymosi sistemos nėra nei smagios, nei personalizuotos. A. Kavaliausko nuomone, ateities iššūkiai bus susiję su informacijos sklaida ir didžiųjų duomenų (angl. Big data) apdorojimu bei praktiniu panaudojimu.

Kokios profesijos bus svarbiausios ateityje ir kaip jos spręs šiuos iššūkius sužinosite peržiūrėję visą diskusiją „Big Challenges in the Big Universe”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.