Dronai prieš startą. Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Pasaulyje dronų varžybos yra sparčiai populiarėjanti sporto rūšis. Lietuvoje jos populiarumas taip pat įgauna pagreitį. TECHO.lt nuvyko į dronų varžybas ir išsiaiškino, kur kiekvieną savaitę galima pažiūrėti, kaip treniruojasi dronų pilotai.

Festivalio LOGIN metu (gegužės 24–25 d.) Vilniaus Katedros aikštėje vyko tarptautinės dronų lenktynės. Tai buvo „International drone racing association“ sankcijuotos lenktynės. Kaip TECHO.lt sakė vienas iš droneracing.lt įkūrėjų Paulius Vėželis, iš viso dalyvavo 32 pilotai iš 7 pasaulio šalių.

Sportinis dronas išvysto iki 140 km/h greitį. Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

„Visos mūsų kaimynės šalys. Turime porą pasaulinių lenktynių žvaigždžių – Macą Poschwaldą iš Lenkijos ir jo kolegą Krzysztofą. Taip pat dalyvauja suomio bei ruso komanda, kurie vadinasi „Papa racing team“. Šie keturi žmonės buvo laikomi lenktyvių favoritais“, – sako P. Vėželis. Jis priduria, kad visi dalyviai varžėsi dėl Tarptautinės dronų asociacijos taškų. Juos lenktynininkai renka panašaus masto varžybose visoje Europoje ir kitose pasaulio šalyse.

„Taškai susumuojami į reitingus, taip dalyviai gali kvalifikuotis į pasaulio čempionatą Amerikoje, į „Grants“ taurę. Čempionatas vyks šį rudenį“, – paaiškina P. Vėželis

Dronas praskrenda pro kliūtį. Gabrieliaus Khiterer nuotr.

Anot jo, dronų lenkytnės – sparčiai populiarėjantis sportas Lietuvoje, o toks renginys Lietuvoje – ne pirmas šiemet. Dar vienas panašus vyks liepos viduryje Utenoje. „Lietuvos dronų pilotų bendruomenė yra ganėtinai aktyvi. Turime virš 200 pilotų, taip skaičiuojame. Internetinės bendruomenės yra didesnės nei 1000–1200 narių. Tai, va, taip ir gyvename... Kurie gyvename Vilniuje, kiekvieną dieną skraidome, treniruojamės. Dažniausiai tai darome prie „Litexpo“ esančioje pievoje. Ten rengiame savo ketvirtadieninius pasiskraidymus, kurie yra atviri visiems – galite ateiti, išbandyti, kam įdomu technika, radijo ryšys, pasižiūrėti, kaip tai atrodo, ir pajusti, ką reiškia lenktyniauti dronu, galinčiu skristi 140 km/h“, – aiškina P. Vėželis.

Lenktynėse dažnai dūžtančių dronų remontas. Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Šias lenktynes, kaip ir buvo galima prognozuoti, laimėjo M. Poschwaldas. Antrą vietą užėmė Mikhailas Korolevas, trečią – Yury Mikhalapas, ketvirtą – Priotras Waledziakas. Visus laimėtojus galite rasti čia.

Lenktynes iš arti kviečiame pažiūrėti TECHO.lt susuktame video:


Video iš dronų kamerų: Stanislovas Stankūnas