„Panelės Peregrinės ypatingų vaikų namai“ (recenzija)

„Miss Peregrine`s Home For Peculiar Children“

Rež. Tim Burton, vaid. A. Butterfield, S. L. Jackson, E.Green, J. Dench, E. Purnel

2016

Jaunuolis, vardu Jake`as, nuo pat mažumės buvo labai prisirišęs prie savo senelio, kuris jam pasakojo daugybę keistų istorijų, tarp jų – ir apie vaikų namus, kuriuose šis išaugo. Ten gyveno mergaitė, lengvesnė už orą, nematomas berniukas ir kiti vaikai su ypatingais talentais. Vieną dieną senelis miršta keista mirtimi, o Jake`as leidžiasi ieškoti paslaptingųjų vaikų namų, nes tik ten jis sužinos teisybę apie senelį, save ir ten gyvenančius vaikus.

Peržiūrėjus filmą, susidaro toks įspūdis, kad ponas Burtonas pasižiūrėjo „X-Menus“ ir pagalvojo: „O kuo aš blogesnis? Imsiu ir sukursiu savo X-Menus! With Blackjack and hookers!“ Kaip tarė, taip ir padarė. Filmas gi gavosi... nevienareikšmis.

Reikia pabrėžti puikią filmo atmosferą – jaučiamas nepakartojamas šio režisieriaus stilius, personažai gyvi ir simpatiški, kiekvienas su savo charakteriu ir santykiais su aplinkiniais. Ir viskas filme puiku, iki nesusiduriame su antagonistais. Iš vienos pusės Samuelio L. Jacksono suvaidintas Baronas labai charizmatiškas ir tikrai kraupiai atrodo. Iš kitos pusės – antagonistai vienpusiški ir visiškai kartoniniai. Scenaristams reikėjo labiau padirbėti prie blogiukų motyvacijos, nes, kai išsivysto pagrindinis filmo konfliktas, siužeto ir logikos skylės ima sekti virtine.

Kyla daugybė klausimų, į kuriuos filmas neduoda atsakymo, – tiesiog yra, kaip yra ir viskas – prašom nesikabinėti. T. Burtonas skiria daugiau dėmesio būtent santykiams tarp veikėjų ir pačiam veiksmui, bet apleidžia siužetinę liniją, kuri atrodo pritempta. Vaidyba vietomis kiek perspausta, bet, atsižvelgiant į tai, kad filmas skirtas vaikams ir paaugliams, tai nėra didelis minusas.

Kaip ir daugumoje Burtono filmų, taip ir šiame vaidina ištisa plejada Holivudo žvaigždžių ir kiekvienas aktorius idealiai įsipaišo į bendrą kontekstą, ir tikrai neatrodo kad buvo pakviestas filmuotis vien dėl savo pavardės. Visgi ne pats geriausias Maestro darbas, vargu ar kas norės žiūrėti šį filmą antrą kartą.

7/10