Stalo žaidimų naujienos iš 50-ojo „Gen Con“

Rugpjūčio 17–20 dienomis JAV, Indianapolyje, įvyko jau 50-asis stalo žaidimų konventas „Gen Con“. 1967 m. Gary Gygaxo namuose vykusiame renginyje pasirodė vos 12 karinių žaidimų entuziastų, o šiemet dalyvių buvo jau daugiau kaip 60 tūkst. Jam pasibaigus, galima trumpai apžvelgti, kokios naujienos stalo žaidimų rinkoje pasirodys.

Originalių idėjų šiemet rodytuose žaidimuose netrūksta. Vieni jų išsiskiria tema, kiti – mechanika.­ Pavyzdžiui, „Photosynthesis“ žaidime turėsite auginti medžius ir gauti kuo daugiau saulės šviesos, ją atimdami iš kitų žaidėjų. Kas išaugs į didelį plačialapį ąžuolą, o kas liks mažu ąžuoliuoku, kurį galima lenkti net ir ne jauną? Savitą „dungeon crawl“ stiliaus žaidimą siūlo „Stuffed Fables“, kuriame galėsite įsikūnyti į pliušinius žaislus ir kovoti su košmarais. Panašus į „Mice and Mystics“, žaidimas inovatyviai sujungia taisykles ir pasakojamą istoriją apie pliušinukus. Pasirinkta tema turėtų sudominti ir „The Stuff of Legends“ komiksų gerbėjus, ir jaunesnius žaidėjus. Jei namie turite septynmečių, „Stuffed Fables“ gali būti pats tas pasirinkimas, padedantis pereiti nuo paprastų kauliukų ridenimų prie rimtesnių žaidimų. Mėgstančius skaityti (arba kaupti knygas, nors namie guli kalnas dar neperskaitytų) gali sudominti kortų žaidimas „Ex Libris“, kuriame teks rinkti retas senovines knygas, siekiant sukurti įspūdingiausią kolekciją. Tik nepamirškite, kad dalis knygų uždraustos ir vertinimo tribunolui gali nepatikti...

Tokie herojai padės įveikti naktinius košmarus. © „Plaid Hat Games“

Šių metų „Gen Con“ pristatytos ir kelios naujos populiarių žaidimų versijos ar jų tęsiniai. Netrukus mūsų laukia ketvirtasis „Twilight Imperium“ leidimas (galima priminti, kad trečiasis 2017 m. rugpjūtį „BoardGameGeek“ reitinge užima 41 vietą tarp visų žaidimų). Tai epinė kova dėl galaktikos užvaldymo, tiesa, trunkanti nuo keturių iki aštuonių valandų, tačiau turėdami laiko ir ryžto, bent ant savo stalo galėsite kas vakarą užvaldyti Visatą. Žadama ne taip mažai pakeitimų, bet bendra žaidimo mechanika išlaikoma. Kitas įdomus atnaujinimas taip pat skirtas užkariavimams. Tik čia kovoti už planetos ribų nereikės, teks apsiriboti Žeme: „Fantasy Flight Games“ pristatė naują civilizacijos serijos žaidimą „Civilisation: A New Dawn“, kuriamą Sido Meierio kompiuterinių žaidimų serijos pagrindu. Šį kartą siekti pasaulio užvaldymo vystant savo civilizaciją bus paprasčiau nei anksčiau, nes numatoma žaidimo trukmė yra nuo vienos iki dviejų valandų. Pati mechanika nuo ankstesnių civilizacijos versijų turėtų skirtis nemažai, o žaidimo prieinamumas išaugti. Kurkite savo civilizaciją – dar niekada tai nebuvo taip paprasta.

„Pandemic“ serijos entuziastų laukia antrasis „Pandemic Legacy“ sezonas. Apie tai pranešta dar birželį, bet „Gen Con“ metu įvyko kiek platesnis žaidimo pristatymas. „Legacy“ tipo žaidimai išsiskiria tuo, kad jie keičiasi priklausomai nuo žaidėjų pasirinkimų ir dažnai reikalauja tam tikras žaidimo dalis nepataisomai sugadinti, todėl yra žaidžiami kaip vienkartinė kampanija per kelis kartus. Antrojoje kovos su pandemija dalyje vėl laukia pasaulio gelbėjimas, tiekiant reikalingus resursus bendruomenėms, kad šios galėtų stiprėti po pasaulį prieš 70 metų nusiaubusios ligos.

Augant stalo žaidimų rinkai, kuriama vis daugiau produktų, kurie naudoja jau esančią intelektinę nuosavybę, grįstą filmais, TV serialais ar kompiuteriniais žaidimais. Tad nieko keisto, kad greitai galėsite bandyti išgauti kuo grynesnius mėlynus kristalus žaisdami „Breaking Bad: The Board Game“. Jame užsiimsite chemija kaip Heisenbergas, „Los Pollos Hermanos“ ar Chuareso kartelis. Jeigu toks karjeros kelias nedomina, galėsite tapti valstybės agentu ir ieškoti kristalų (o gal ir mineralų, dėl Dievo, čia juk mineralai, Mari!). Tik norisi tikėti, kad žaidimo dizainas dar pasikeis, nes nuotraukos, paimtos tiesiai iš serialo kadrų, atrodo nykokai.

Jeigu serialai nežavi, bet mėgstate filmus, taip pat yra iš ko rinktis. Netrukus pasirodys žaidimai „Star Wars: Legions“, kuriame reikės kautis stumdant figūrėles po mūšio lauką (nėra žinių, ar taisyklės nutols nuo filmų dvasios ir leis klonams į ką nors pataikyti), „The Thing: Infection at Outpost 31“ (čia reikės aiškintis, kuris iš žaidėjų yra apkrėstas) bei „The Terminator: The Official Board Game“ su pačiu Arnoldu ant dėžutės.

Iš kompiuterių ant stalo perkeliamų žaidimų fronte laukia trys įdomesnės naujienos. Pagaliau turėsime progą išlįsti iš bunkerių ir pradėti tyrinėti post-apokaliptines dykvietes „Fallout: The Board Game“. Tiesa, jei nepatiko „Bethesda“ kurtos trečia ir ketvirta dalys, gali tekti nusivilti, nes intelektinė nuosavybė labai aiškiai siejama būtent su jomis. Tame pačiame pasaulyje vyksta ir miniatiūrų žaidimo „Fallout: Wasteland Warfare“ veiksmas. Tiesa, jei pirmajame žaidime daugiau dėmesio skiriama tyrinėjimams, tai šiame daugiau laiko teks skirti kovoms. Kalbant apie mūšius, neįprastai karą kompiuteriuose pristatęs žaidimas „This War of Mine“ nuo šiol galės užimti ir dalį jūsų stalo (ne tik kietojo disko) vietos. Čia svarbiausia bus išgyventi sudėtingomis sąlygomis, fone vykstant karui. Iš techninės pusės inovatyvu tai, kad nereikės daug laiko taisyklių mokymuisi. Kūrėjai teigia, kad jas išmokti bus galima tiesiog žaidžiant. Jeigu toks metodas pasiteisins, gal ir daugiau žaidimų mokymąsi integruos į žaidimą, taip sumažinant taisyklių nagrinėjimo laiką.

Dar daug naujienų liko nepaminėta, tad įspūdžių apie „Gen Con“ galima paskaityti „Ars Technica“ ar „Opinionated Gamers“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.