3x3: siaubo komedijos ne tik apie zombius

Ką žiūrėti, jei žinai, kad zombių filme visi ieškos vaistų, slasheryje gyva liks skaisti mergina, o apleistoje ligoninėje gyvena vaiduokliai? Atsakymas paprastas: gali arba nerti į gerų serialų pasaulį, arba ieškoti filmų, kurie į siaubo žanrą pažiūri naujai. 

Neišsigąsk vidutiniškų IMDB reitingų ir pasiruošk popkornų: laukia vakaras su filmais, kuriuos žiūrint, netyčia kolą išprunkši per nosį.

1/3: labiau komedija, nei siaubas

Kas čia vyksta? „ZOMBIELAND supranta, kad zombių žanre jau seniai viskas papasakota, todėl perverčia kanoną ir pasižiūri į standartines situacijas ironiškai. Daug naudingų patarimų iš Jesse Eisenbergo (kaip nemirti) ir iš Woody Harellsono (kaip būti kietu).

Receptas: Zombiai + kelio filmas + CARDIO + Bill Murray`us

Imdb: 7.7

Kas čia vyksta? „SHAUN OF THE DEADparodo, kaip iš tiesų atrodytų zombių apokalipsė. Nes ne visi žmonės anksčiau dirbo kariuomenėje ir moka iš pagalio pasidaryti ietį: kai kurie iš mūsų tiesiog pardavinėja dulkių siurblius ar mėgsta kompiuterinius žaidimus. Kokie herojai – tokie ir sprendimai.

Receptas:  Zombiai + britiškas humoras + buitiakas

Imdb: 8.0

Kas čia vyksta? „TUCKER AND DAVE VS. THE EVIL“ kovoja su stereotipais: kartais kruvinas garsiai rėkiantis vyras su benzopjūklu rankose nėra žudikas, kuris nori tave papjauti.

Receptas: Cabin in the woods + slasher + visokiausi nesusipratimai

Imdb: 7.6

2/3: META perspektyva ir edukaciniai filmai

Kas čia vyksta? „CABIN IN THE WOODS“ nerūpestingi studentai keliauja atostogų į nuošalų namelį miškuose, ir juos (siurprizas!) pradeda medžioti monstrai. Bet monstrai nėra pagrindinė problema.

Koks receptas? Monstrai + mistika + slasher + Joshas Whedonas + autoironija

Imdb: 7.6

Kas čia vyksta? THE FINAL GIRLS campsite slasher filmas, kurio pagrindinė veikėja yra kitos pagrindinės veikėjos motina. Jos susitinka tame jau aptartame campsite slasher filme. Sakiau, kad meta.

Koks receptas? Vasaros stovykla + gyvenimiškos pamokos apie slasher žanrą

Imdb: 6.6

Kas čia vyksta?  BEHIND THE MASK: THE RISE OF LESLIE VERNON yra istorija apie dokumentinio kino kūrėjus, kurių naujausios istorijos centre yra Leslie Vernonas, serijinis žudikas su sunkia praeitimi ir metodišku priėjimu prie savo profesijos.

Koks receptas? Mockumentary + atjauta slasherių anti-herojams

Imdb: 7.0

3/3: sena istorija naujai

Kas vyksta? RARE EXPORTS pasakoja apie patį svarbiausią Suomijos eksporto produktą: kalėdų senelius. Filmas, kurtas kaip tęsinys aukščiau matomam trumpametražiui filmui, suvilioja savo visiškai nauja idėja.

Koks receptas?  Kalėdų seneliai + pasakos + medžioklė

Imdb: 6.7

Kas vyksta? HOUSEBOUND yra istorija apie merginą, kuriai už nusikaltimus skiriama baisiausia bausmė: grįžimas namo pas mamą. O namai, pasirodo, turi kraupią (ūūū) istoriją.

Koks receptas?  Vaiduokliai + apsėstas namas

Imdb: 6.8

Kas čia vyksta? „WHAT WE DO IN THE SHADOWS“ veiksmas sukasi tarp vieną namą nuomuojančių vampyrų, kurie susiduria ne tik su kasdieninėmis kambariokų problemomis, bet ir susipažįsta su technologijomis.

Koks receptas? Mockumentary + vampyrai + vilkolakiai + buitiakas

Imdb: 7.6

 BONUS: kai mėgsti B žanrą ir žinai, ko tikėtis iš „TROMA“

Kas vyksta? POULTRYGEIST matome greito maisto užkandinę, pastatytą ant senovinės kapavietės,  kuri sulaukia prakeiksmo išsipildymo.

Koks receptas? Vištiena + gore + lipni žalia masė + Ronas Jeremy + dainos ir šokiai

Imdb: 6.2


Kokius filmus pridėtum prie šio sąrašo?

Parašyk komentaruose!


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.