Nori ant nuotraukos uždėti Gandhi citatą? Ieškai darbo ir nori atnaujinti savo CV, bet turi tik „Europass“ šabloną, iš kurio jau seniai visi juokiasi? O gal turi savo blogą ir jau pavargai naudoti prastos kokybės vizualizacijas, kur su Paintu pripaišai rodyklių? Nors rimtus dizaino darbus reiktų palikti tikriems dizaineriams, smulkiuosius nesunku pasidaryti ir patiems: tereikia naudoti dizaino programą „Canva“.
„Canva“ draugams rekomendavau tiek kartų, kad kompanija jau turėtų pradėti man mokėti už reklamą. Kodėl ji yra geriausias įrankis dizaino programomis įprastai nesinaudojančiam žmogui?
DOPE! Kokie privalumai, naudojant „Canva“?
Paprasta ir puikiai atrodo. Tau tereikia surašyti savo turinį į iš anksto parengtą dizaino šabloną. Jei pasiryžai eksperimentuoti, gali pridėti savo ikonas, keisti spalvas ar naudoti savo darytas nuotraukas. Jei ne, tavo dizainas ir be tavo taisymų atrodys puikiai. Dažniausiai dizainas atrodys gerai ypač tada, kai jame nebus tavo improvizacijų. Beje, programa veikia ir planšetiniame kompiuteryje.
Padalinta pagal temas. Programoje gali rinktis iš šimtų dizaino šablonų, išskirstytų pagal skirtingas kategorijas. Pavyzdžiui, socialinės medijos (nuo „Instagram“ iki „Tumblr“), dokumentai (CV, sertifikatai, prezentacijos) ar marketingui skirtos medžiagos (plakatai, lankstinukai ir kt.) Ir tai yra tik maža dalis galimybių.
Nemokama. Atrodo neįtikėtina, bet didžioji dalis siūlomų dizainų yra nemokami. Žinoma, už papildomas galimybes ir sudėtingesnius ruošinius sumokėti jau reikės.
Geras jausmas. Neįtikėtinai smagu, kai pati pasidarai tokį CV, kuris tau užtikrina, jog būsi pakviesta į 10/10 darbo pokalbių. Nes kai naudoji įmonės spalvas ar įdedi jos logotipą, tikrai išsiskiri iš visų, kurie nežengia to papildomo žingsnio.
NOPE! Viskas skamba per gerai? Kokie yra naudojimosi programa minusai?
Programa yra online. Jeigu kuri didesnį projektą, jis kartais gali lūžti ir neišsisaugoti. O būna, kad dėl neaiškių priežasčių neįmanoma išsaugoti savo pakeitimo. Tokiu atveju aš kuriu papildomą dizaino kopiją ir taisau joje: tada viskas suveikia puikiai.
Papildomos funkcijos kainuoja. Didžioji dalis dizainų yra nemokami, ir tikrai yra iš ko rinktis. Visgi, jei norisi dirbti rimčiau, verta sumokėti (12.95 dolerių, nėra baisu). Tada naudojiesi papildomais dizainais ir funkcijomis (pvz. keiti nuotraukų dydį, dizainus organizuoji į aplankus, naudoji savo šriftus).
Pajutus savyje dizainerį, sustoti sunku. Pradedi visas situacijas spręsti infografikais, plakatais ir baneriais. O juk kartais pakanka žmogui tiesiog parašyti emailą. Taip pat nereikia pamiršti, kad tu iš tiesų nesi dizaineris, ir rimtus darbus reiktų perduoti profesionalams.
Viena iš daugelio apžvalgų apie tai, kaip naudotis programa:
Jei jau išbandei „Canva“, parašyk savo atsiliepimą komentaruose!
One Reply to “Pajusk savyje dizainerį: dizaino programos „Canva“ apžvalga”