„Scribd“: kaip „Netflix“, tik knygoms

Skaityti savo malonumui nustojau studijų metu, kai reikdavo kas savaitę įsiurbti po kelis šimtus puslapių istorijos. Prireikė penkerių metų, kad skaitymas vėl taptų kasdienybe. Pernai perskaičiau per 40 knygų, ir dėl to galiu padėkoti „Scribd“ – bibliotekai online, kurioje gali rasti pačias naujausias ir įvairiausias knygas anglų kalba.

Praėjusią savaitę aptarusi dizaino programą „Canva“, šią pristatau „Scribd“ pliusus ir minusus:

11/10: pradėsi vėl skaityti kasdien

Pagrindinis „Scribd“ pliusas – nereikia laukti, kol geriausia pasaulio literatūra bus išversta lietuviškai, pirkti „Kindle“ ar laukti siuntinio iš „Amazon“. Kol lietuviški knygynai „Užsienio literatūros“ skiltyje siūlo detektyvus rusų kalba arba Bronte romanus, „Scribd“ gali rasti praktiškai viską, kas yra aktualu šiandien. Įdomu Stepheno Hawkingo „A Brief History of Time“? Skaityk iš karto. Patinka visa banga feel-good knygų apie startuolišką verslumą? Rasi ir Adamo Granto „Originals“, ir Dave Logano „Tribal Leadership“, ir Davido Hanssono „Rework“. Nori paskaityti Trumpo knygą? Weird, bet OK, yra audio versija. Daugybė įdomių pasirinkimų tiek grožinėje literatūroje, tiek ir mokslinėje tekstiniu ir audio formatu. Viską gali išbandyti ir skaityti tik tuos, kurie įtraukia labiausiai.

Knygas gali rinktis pagal žanrą, populiarumą ar net pagal tai, ką mėgsta skaityt Elonas Muskas

Ne mažiau patogu ir tai, kad tą patį kūrinį gali skaityti visuose ekranuose, kuriuos naudoji. Randi įdomią knygą ir pradedi ją skaityti savo laptope, ją įsijungi mobiliąjame telefone pakeliui į darbą, o vakare įsirangai sofą ir išsitrauki planšetę. Visur atsirasi tiksliai tame puslapyje, kurį skaitei paskutinį kartą. Progresą gali sekti patogiai: programa parodo, kiek puslapių skyriuje liko ir kiek minučių užtruks juos perskaityti. Taip pat galima žymėtis pastabas ateičiai ar smagias citatas. Nors tai yra online biblioteka, knygas įmanoma parsisiųsti į programą ir skaityti net ir neturint interneto ryšio. Išbandyti nemokamai galima mėnesį, po to kainuoja po 8.99 Eur, kas yra visiškai adekvati kaina už galimybę paprastai ir greitai gauti prieigą prie pačių įdomiausių knygų.

Didžiausias pastebėtas minusas yra tai, kad knygas galima pasižymėti ateičiai (Saved), bet jas sunku sisteminti. Viską gali sudėlioti į sąrašus (Lists), bet naujos knygos susimaišo su jau perskaitytais ar šiuo metu skaitomais kūriniais. Todėl iš vartotojo perspektyvos, pati programa nėra patogi, nesinori ten praleisti daug laiko. Kitas minusas: nors knygų daugybė, dažnai labai specifinio mokslinio veikalo nerasi. Žinoma, gali pasinaudoti funkcija nusiųsti programos kūrėjams užklausą, bet per metus mano prašytos knygos nei karto neatsirado „Scribd“. Dar galimas minusas yra amžinoji diskusija: geriau popierinė ar elektroninė teksto versija? Čia vieno atsakymo nėra. Aš nei karto nesigailėjau, palikusi popierių ramybėje.

Plačiau apie „Scribd“ pasakoja jo kūrėjai Tripas Adleris ir Jaredas Friedmanas:

Ar naudoji „Scribd“? Turi įžvalgų, kodėl programa patinka arba kas joje įgyvendinta prastai? Naudoji kitą panašią programą? Palik komentarą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.