3x3: serialai „Netflix“ apie nusikaltėlius, detektyvus, ir pasaulio gelbėtojus

Bėda su įdomiais serialais yra ta, kad jie labai greitai ir susižiūri. Bet bijoti nereikia: „Netflix“ savo pramogų kraitėje turi ne tik „Star Trek“ ir „Black Mirror“, bet ir daug kitų lietingo savaitgalio vertų serialų. Ką žiūrėti, kai jau viską pažiūrėjai?

1x3: Quirky ir šmaikštu

Dirk Gently's Holistic Detective agency

Kas čia vyksta? Elijah Woodo herojaus gyvenime atsiranda detektyvas Dirkas. Dirkas visiškai nesuka jokių varkių, užuominų neieško, ir tikisi, kad pati Visata jį atves ten, kur reikia būti. Na, ir, prašau, atveda! Iš esmės, šią porą galima pavadinti Šerloko ir daktaro Vatsono versija, tiksliau pritaikyta šiandienos skoniui.

Kodėl taip? Visas serialas remiasi atsitiktinumais, tai sunku nuspėti, ar sekančioje scenoje pasirodys būrys pankrokerių-energetinių vampyrų (?), ar korgiu paverstas žmogus.

Kodėl ne? Po kokio laiko tie netikėtumai nebestebina. Tai tada ir mažiau juokinga.

Imdb: 8.4

Happy!

Kas čia vyksta? Prasigėręs policininkas sutinka naują draugą: mėlyną vienaragį. Kartu jie bando rasti Kalėdų Senio pagrobtą dukrą. Jiems nepadeda nei sociopatas žudikas, nei realybės šou žvaigždė, nei iš numirusių prisikėlęs ir kažkodėl šėtono balsu kalbantis mafijos klano paveldėtojas.

Kodėl taip? Humoras juodas, bet personažai spalvingi. Pagal grafinę novelę, tai leidžia sau drąsius ne nebūtinai logiškus sprendimus. Plius: Smoothie <3

Kodėl ne? Jei žegnojiesi, kai išgirsti keiksmažodį.

Imdb: 8.4

The End of the F*ing World

Kas čia vyksta? Vaikinas, kuris trokšta žudyti, ir mergina, kuri turi issues, pabėga iš namų. O ten psichopatams ir keistuoliams atsiranda ir vietos, ir draugų, ir progų žudyti.

Kodėl taip? Kokybiška ir juokinga. Naujai pažiūrėta į teen drama žanrą.

Kodėl ne? Jei nepatinka paaugliai ir jų mandravonės.

Imdb: 8.1

2/3: tamsu ir liūdna

Dark

Kas čia vyksta? Viename Vokietijos miestelyje dinginėja vaikai. Vieni dėl to kaltina industrialistus ir jų gamyklą, kiti pagrobėjus ar nežemiškas galias. Pasakojimo centre – paaugliai, kurie ne laiku nuėjo į mišką. Na, žinote, kaip „Stranger Things“, bet vokiškai.

Kodėl taip? Klampiai tamsi atmosfera. Pliusas, kad galiausiai nusuko kita kryptimi, nei „Stranger things“.

Kodėl ne? Jei nemėgsti subtitrų.

Imdb: 8.7

The Sinner

Kas čia vyksta? Moteris, prie ežero besiilsinti su savo vyru ir mažu vaiku, peiliu nuduria greta sėdėjusį vaikiną. Ji nežino, kodėl. Užsispyręs detektyvas nusprendžia atsakyti į šį klausimą.

Kodėl taip? Taip įtempta, kad net nepastebi, kaip visą sezoną peržiūri. Pirmos serijos atrodo vidutiniškai – tarsi neverta švaistyti laiko. O pabaiga nenuvilia.

Kodėl ne? Jei nepatinka, kaip vaidina Biel.

Imdb: 8.0

Mindhunter

Kas čia vyksta? 70-aisiais visi manė, kad serijiniai žudikai tiesiog gimė tokie, ir šeimos aplinkybės ar aplinka neturi įtakos jų augimui. Du FBI agentai – arogantiškas rookie ir cinikas su patirtimi – bando išsiaiškinti, kodėl psichopatai tokie štai, be emocijų. Todėl jie keliauja po kalėjimus ir kalbasi su serijiniais žudikais.

Kodėl taip? Nes prie standartinės cop drama prijungia „Avinėlių tylėjimą“, bet sukuria kažką naujo.

Kodėl ne? Jei nemėgsti lėtos pradžios – reikės pažiūrėti bent 2–3 serijas, kol prasideda įdomybės.

Imdb: 8.6

3/3: Juokinga ir lengva

One Punch Man

Kas čia vyksta? Saitama kasdien kovoja su pačiais baisiausiais monstrais, grasinančiais žmonijai.  Bet jam nuobodu. Niekas nebedžiugina, kai esi pats stipriausias žmogus pasaulyje.

Kodėl taip? Aš nemėgstu anime: nepatinka nei vizualai, nei istorijos. Tiesiog ne mano žanrasO „One punch man“ yra vienintelis anime, kurį peržiūrėjau, juokiausi, ir rekomenduju. Norėčiau duoti prizą žmogui, kuris rašė dialogus.

Kodėl ne? Susilaikysiu, manau, viskas gerai čia.

Imdb: 9.0

Brooklyn Nine-Nine

Kas čia vyksta? Į vieną iš Niujorko policijos skyrių atkeliauja naujas kapitonas: griežtas, tikslus ir orientuotas į rezultatus. Jo komanda – kiek lankstesnė.

Kodėl taip? Jei patiko „Parks and Rec“ ar „The Office“, patiks ir šis serialas. Tas pats formatas, bet vietoje parkų ir popieriaus bėdų, sprendžiami nusikaltimai. Idealu žiūrėti prieš miegą ir po vakarėlio.

Kodėl ne? Only if you hate fun.

Imdb: 8.4

Trollhunters

Kas čia vyksta? Džimui atitenka iššūkis – jis tampa trolių ir žmonių pasaulių gynėju. Jis turi apginti šiuos pasaulius, ir taip pat spėti baigti vidurinę mokyklą.

Kodėl taip? Jei mėgsti Guilermo del Toro kūrybą, bet bijai monstrų su iš delnų žibančiomis akimis. Del Toro braižas išlikęs, bet keistenybės prisuktos.

Kodėl ne? Tai tikrai lengva pramoga – norint gilumos, reikės ieškoti kitos istorijos.

Imdb: 8.4

Bonus: drama ateityje

Altered Carbon

Kas čia vyksta? Ateityje žmonėms nebereikės apsiriboti vienu kūnu: prisiminimus įrašinėsime, o sąmonę laisvai perkelti galėsime į naują kūną. Kalinys prikeliamas į buvusio detektyvo kūną tam, kad išaiškintų nusikaltimą.

Kodėl taip? Jei domina lengvai distopinis pasaulis, kuriame amžius nebesvarbus.

Kodėl ne? Nelabai įdomūs pagrindiniai personažai.

Imdb: 8.2

Ką dar įdomaus pažiūrėti? Idėjų laukiu komentaruose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.