Norisi žiūrėti ką nors įdomaus, bet „Fargo“ serijų nepaskubinsi, naujas „Alien“ atrodo, tarsi būtų kurtas įtraukus į nosį keistų grybų sporų, o „Ghost in a Shell“ taip plovė originalą, kad išplovė paskutiniuosius intrigos likučius? Tada galima toliau sėkmingai žiūrėti serialus. Kokie puikūs, bet mažiau girdėti?
1/3: Nauja, distopinė Amerika
Kas čia vyksta? „Handmaid's tale“ yra Margaret Atwood distopinė istorija, kuri rodo JAV po to, kai valdžią, prisidengę terorizmo grėsme, perėmė religiniai radikalai. Dėl visuotinio nevaisingumo, moterys, dar gebančios turėti vaikų, priskiriamos vadovų šeimoms kaip kūdikius išnešiojančios tarnaitės.
Kodėl taip? Spalvos gniaužia kvapą, istorijos vingiai verčia krūpčioti. Pažiūrėjus porą serijų, norisi skaityti ir knygą, nes sunku laukti naujo epizodo.
Kodėl ne? Jei nesinori galvoti apie tai, kad namuose žiūrėjai „Youtube“, kol vyko mitingas prieš abortų draudimą.
Imdb: 8.8
Kas čia vyksta? „The Man in the High Castle“ yra pagal P. K. Dicko romaną sukurtas serialas. Jame matome, kaip JAV atrodytų, jei II pasaulinį karą būtų laimėjusi nacistinė Vokietija. JAV pasidalino į dvi dalis: rytinę pakrantę valdo Reichas, o vakarinę – Japonija, viduryje yra niekeno žemė. Viską jungia rezistencija, ieškanti kino juostų, rodančių alternatyvią realybę.
Kodėl taip? Jei įdomu vizualizuoti, kaip atrodytų istorija, pakeitus vieno ar kito įvykio baigtį.
Kodėl ne? Jei mėgsti, kai pagrindiniai serialo aktoriai geba vaidinti. Dabar džiugu tik tada, kai ekrane pasirodo Rufus Sewell.
Imdb: 8.1
Kas čia vyksta? Neseniai pradėtas kurti „American Gods“ paremtas „Hugo“ ir „Nebula“ įvertintu Neilo Gaimano romanu. Šiame pasaulyje dievai gyvena tik tada, jei gauna paprastos valiutos: garbinimo. Garbinamas dievas yra gyvas, o negarbinamas pranyksta užmarštyje. Todėl senieji dievai (Odinas, Anansi ar Černobogas) dėl dėmesio turi kovoti su naujaisiais, globojančiais internetą ar mediją.
Kodėl taip? Stilinga kiekviena detalė, parašyta puikiai, vaidinama profesionaliai, istorija tikrai negirdėta anksčiau.
Kodėl ne? Jei patinka greitis. „American Gods“ net kraujas trykšta lėtai.
Imdb: 8.6
2/3: į kovą einam ne po vieną
Kas čia vyksta? Wachowski seserų sukurtas serialas „Sense8“ pasakoja apie 8 žmones, kurie netikėtai susisieja. Jie geba realiu laiku naudotis vienas kito įgūdžiais (pavyzdžiui, rytų kovos menų, medicinos, vairavimo) ir telepatiškai bendrauti tarpusavyje. Be abejo, toks gebėjimas yra įdomus ir didelei korporacijai, kuri pradeda aštuonetą medžioti.
Kodėl taip? Seriale matom tą Wachowski pusę, dėl kurios taip mėgstama pirma „Matrica“: tai puikiai vizualiai ir konceptualiai įgyvendinta originali idėja.
Kodėl ne? Taip pat galima pamatyti ir šiek tiek „Jupiter Ascending“ pseudo filosofijos. Tikėkimės, serialui besivystant tai įgaus kokį nors rimtesnį pagrindą.
Imdb: 8.4
Kas čia vyksta? „Golden Globe“ nominuotas „Orphan Black“ seka Sarą Manning, kuri pamato, kaip traukinių stotyje nusižudo mergina, atrodanti lygiai taip pat, kaip ji pati. Tada ji sutinka antrą, trečią, ketvirtą ir penktą merginas, atrodančias lygiai taip, kaip ji. WTF?
Kodėl taip? Iš pradžių norisi išsiaiškinti, wtf, o tada įsitraukti galima dėl transhumanizmo idėjų.
Kodėl ne? Stipriai pradeda, bet į kiekvieną naują sezoną žengia vis prasčiau.
Imdb: 8.4
Kas čia vyksta? „Humans“ pasaulyje bet kuri šeima gali įsigyti synth – žmogaus pavidalo robotą, kuris padeda buityje. Frazė „They took our jobs“ įgauna daugiau sluoksnių, kai konkurentas yra tikslesnis, stipresnis ir jam nereikia eiti gerti kavos. Seriale matome vieną šeimą, kurios robotas ne tik padeda plauti indus, bet ir pradeda suvokti save kaip individualią būtybę.
Kodėl taip? Nes pirmi gana normaliai funkcionuojantys synthai sukurti jau šiandien, ir tikėtina, kad gana greitai pasaulis atrodys panašiai, kaip seriale.
Kodėl ne? Jei nesinori galvoti apie dirbtinio intelekto teises žiūrint „Westworld“, tai čia apie šią temą negalvoti nepavyks.
Imdb: 8.1
3/3: daug sudėtingų sprendimų
Kas čia vyksta? „The Leftovers“ istorija prasideda po to, kai 2 proc. pasaulio populiacijos dingo. Tiesiog, neaišku kur, neaišku kodėl. Žmonės buvo, ir tada jau nebe. Likusieji bando vienaip ar kitaip gyventi po tragedijos: kas apsimeta, kad nieko nenutiko, kas įstoja į kultą.
Kodėl taip? Tai idealus „What if...“ panaudojimas: klausimas įdomus, sprendimai taip pat.
Kodėl ne? Iš visų likusių žmonių tikrai manau buvo bent keletas įdomesnių personažų nei tie, kurių gyvenimus matome seriale.
Imdb: 8.1
Kas čia vyksta? „The Knick“ pagrindinį veikėją Dr. John W. Thackery galima pristatyti kaip daktarą House`ą karalienės Viktorijos laikais. Sudėtingo charakterio medicinos genijus siekia kovoti su prasta higiena ir savo polinkiu į narkotikus.
Kodėl taip? Nes pakankamai brutalus, bet tiki ateitimi ir mokslu.
Kodėl ne? Jei niekad nesinorėjo pamatyti nėščios moters autopsijos.
Imdb: 8.5
Kas čia vyksta? Tik 9 serijos, o nominuotas net 3 „Golden Globes“, mini-serialas „The Night Of“ seka Nasiro Khano teismą. Jis nusprendė pavėžėti jauną merginą, tada nukeliavo pas ją į namus, linksminosi, o prabudęs rado ją nužudytą. Bent jau tokią istoriją jis pasakoja po to, kai bandė bėgti iš įvykio vietos su kruvinu peiliu rankoje.
Kodėl taip? Įtampa su kiekviena nauja detale.
Kodėl ne? Jei pradedant žiūrėti serialą, norisi rimto įsipareigojimo bent 2-3 sezonams.
Imdb: 8.6
BONUS: jei filmas „Atgal į ateitį“ būtų kurtas vyresnei auditorijai
Kas čia vyksta? Visi mokslinės fantastikos konceptai jungiasi viename animaciniame seriale „Rick and Morty“. Paralelinės dimensijos, blasteriai, kelionės laiku ir ketvirtos sienos laužymas su nihilistu Ricku ir ne pačiu išmaniausiu Morty. Best thing since sliced bread.
Kodėl taip? All of the above
Kodėl ne? -
Imdb: 9.3
Techo.lt jau apžvelgėm podcastus, filmus apie dizainą, siaubo komedijas, geriausius pastarojo meto serialus ir „Kino pavasario“ siūlytas įdomybes.
Viską jau matei, girdėjai, nebestebina? Parašyk komentaruose, kokios srities rekomendacijų norisi pamatyti Techo.lt: