„Lituanicon“: Lietuvos ateitis ir praeitis per fantastikos akinius

Šeštadienį vyksiančiame jau 29-ajame fantastinių idėjų ir kūrybos festivalyje „Lituanicon: Lietuva fantastiška!“ bus galima išgirsti apie naujausias technologijas, stalo ir kompiuterinius žaidimus bei pamėgtus ir naujus fantastinius kūrinius. Įėjimas į renginį – nemokamas!

Pirmasis fantastikos konventas „Lituanicon“ įvyko dar 1990 metais, ir buvo vienas pirmųjų Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės ženklų. Šiemet festivalis skirtas Lietuvos šimtmečiui – greta įprastų pokalbių apie fantastiką, bandysime per fantastikos akinius pažvelgti ir į Lietuvos praeitį ir ateitį. Todėl netrūks ne tik pranešimų ir diskusijų apie fantastinius meno kūrinius, fantastikos Lietuvoje istoriją, bet ir naujausias technologijas.

Pokalbiai apie fantastiką taip pat laukia labai įvairūs: etika Terrio Pratchetto kūryboje, biopunk literatūra, moralinės dilemos kompiuteriniuose žaidimuose – šiuos tris pranešimus skaitys svečiai iš užsienio. Taip pat išgirsite apie genetinės inžinerijos perspektyvas, fantastiką ir propagandą, feminizmo apraiškas įvairiuose fantastiniuose kūriniuose ir įvairių kitokių temų. Tarp pranešėjų – ir du TECHO autoriai: Audrius Dambrauskas ir Ugnė Marija Andrijauskaitė.

Nedomina kuris pranešimas? Net jei tarp trijų jų srautų nerasite nieko sau, galite tiesiog eiti pažaisti. Festivalio metu bus galima dalyvauti įvairiausiuose konkursuose, žaisti stalo ir kompiuterinius žaidimus, pasinerti į virtualią realybę, piešti ir kt.

Lituanicon XXIX vyks gegužės 5 d., šeštadienį, Socialinių mokslų kolegijoje (Kalvarijų g. 137e, Vilnius). Durys atidaromos 10 valandą, programa prasideda 11 val. Daugiau informacijos rasite tinklalapyje ir Facebook puslapyje. Facebook renginys – čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.