Mokslo šaltiniai: kurių podcastų klausytis?

Patikimi informacijos šaltiniai visur yra labai jautri tema. Moksle melagingi faktai formuoja ištisus jais paremtus judėjimus, o padaroma žala būna skaudi. Dirbantiems su informacija kasdien, pavyzdžiui mokslininkams, žurnalistams ir pan., šaltiniai nėra problema. Tačiau kitiems – gali būti. 

Jau dalinausi patikimais interneto portalais, kuriuos verta skaityti, jeigu domitės arba norite pradėti domėtis mokslu; „Youtube“ kanalais, kur mokslo, geimerių, sci/fi mėgėjų ir pan. entuziastų aktualijas rasite dar ir gražiai apipavidalintas. Jeigu kyla klausimų, kodėl apskritai patikimi šaltiniai svarbu, galite paskaityti štai čia. Šį kartą tema – podcastai.

Podcastais susidomėjau visai neseniai, tačiau greitai supratau, kad tai – istorijų ir informacijos dalybų ateitis. Aišku, jų visokių yra, nes praktiškai bet kas gali sukurti ir išleisti savo podcastą, todėl išrinkau kelis, kurių turinys kol kas abejonių nekėlė:

„Radio lab“ 

Podcastų dizonauras, veikiantis jau 15 metų. Turbūt vienas populiaresnių podcastų tarp tų, kurie domisi mokslu, technologijomis, muzika ar net poezija. Jadas Abumradas ir Robertas Krulwichas pasakoja pačias įdomiausias istorijas, pagal visus gero storytellingo principus.

„Flash Forward“ 

50 proc. – mokslo, 50 proc. – mokslinės fantastikos. Kas savaitę Rose Eveleth parenka sci/fi temą, kurios apžvalgai pasikviečia kiečiausius specialistus, o jie pasako, kiek temoje yra grynos fantastikos, o kiek – moksliškai įmanomų dalykų. Taip pat keliami ir filosofiniai klausimai, pavyzdžiui, kas atsitiktų, jeigu dingtų internetas? Arba visi narkotikai taptų legalūs?

„StarTalk Radio “

Astrofiziko Neilo DeGrasse Tysono podcastas, kuriame yra ir mokslo, ir komedijos, ir šiek tiek popkultūros. N. DeGrasse Tysonas pasikviečia labai įdomių svečių, todėl visada įdomu klausytis, ką, pavyzdžiui, jis kalba su Richardu Dawkinsu arba Billu Nye.

„Waking up with Sam Harris“

Samas Harrisas yra neurologas ir filosofas, aktyvus religijos kritikas, puikių knygų autorius. Labai mėgstu jo podcastą, nes beveik neįmanoma nuspėti, į kurią pusę pokalbį nuneš S. Harriso filosofinis smalsumas ir itin aštrus protas.

„60-second science“

Jeigu virš valandos trukantiems podcastams neturite laiko, „Scientific American“ beveik kasdien paleidžia kelių minučių podcastą.

„Skeptics' Guide to the Universe“

Nuo 2005 metų veikiantis podcastas labai puikiai atitinka savo pavadinimą. Yale University neurologas Steve`as Novella sukūrė per 500 epizodų, kuriuose daugiausiai dėmesio skiria mokslo naujienoms ir kritiniam mąstymui.


Jeigu šių podcastų dar neužteks, rekomenduoju pabandyti: „The Naked Scientists“, „Nature Podcast“ ir „Science Vs“.

 

2 Replies to “Mokslo šaltiniai: kurių podcastų klausytis?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.